Echipa

MANAGEMENT TEAM
 
Preşedinte festival 
Tudor Giurgiu
Director artistic 
Mihai Chirilov
Director executiv
Oana Giurgiu
Manager festival 
Cristian Hordilă
Director financiar 
Amalia Toader
Manager program 
Ştefan Bradea
Program manager assistant
Ovidiu Buhuţan
Protocol special 
Diana Mărginean
Asistent Protocol Special
Ramona Axinte
Bucharest Office Support
Alexandra Boghiu
 
DEPARTAMENT CREAŢIE
 
Graphic Design & Prints Manager
Adriana Răcăşan
Senior Graphic Designers
Carmen Gociu, Andrei Pastuhov
Junior Graphic Designer
Florin Chereji
DTP
Vasile Pipaş, Mihaela Vas
Materiale promoţionale
Agnes Szorcsey
Autor trofee TIFF 
Theo Mureşan
 
SELECŢIE FILME
 
Selecţioneri 
Anca Grădinariu, Laura Popescu, Cristi Mărculescu
Selecţioner Umbre Scurte
Mihai Mitrică
What’s Up Doc?
Ana Maria Sandu
Hungarian Day
Bálint Zágoni - Filmtett
EducaTIFF
Ramona Şărbu
EcoTIFF
Ştefan Bradea
 
DEPARTAMENT FILM
 
Coordonator Print Traffic
Mihai Mitrică
Film & Print Office Manager
Mihaela Petre
Digital Screening Coordinator
Laur Mareş
Promotion Materials
Jose Cabrera
Asistent Shipping, VOD 
Cosmin Albu
Local Print Traffic Coordinator
Mariana Nistor
Manager Subtitrare 
Andrei Harabagiu
Coordonatori Subtitrare 
Celestin Drăgănescu, Alina Ioana Grad, Adrian Stoica
Asistent Subtitrare 
Mihai Man
Coordonator Traduceri
Ligia Soare
Traducători
Ligia Soare, Adrian Vasiliu, Iulia Sîrboiu, Laura Huber, Eric Huber, Ioana Voica, Laura Popescu, Mihaela Danga, Alina Stan, Alexandru Danga, Răzvan Ciuntu, Dan Ciobanu
 
DEPARTAMENT INVITAŢI 
 
Relaţii Internaţionale
Crăiţa Nanu
Romanian Days Manager
Roxana Elekes
Romanian Days Assistant
Cătălina Brânduşoiu
Coordonator cineaşti 
Cristina Bîlea
Data Loader Provider
Raluca Bradea
Asistenţi Juriu Competiţie
Oana Sas
Guest Service Coordinator
Ana Agopian
Q&A Coordinator
Vlad Gliga
Protocol Manager
Rareş Holonec
Protocol Assistant
Andrei Agudaru
Guest Transport Coordinator
Dana Boghean-Melconian
Coordonare Birou Acreditări 
Alexandra Buzaş
Asistent Birou Acreditări
Anca Dârjan, Emese Markovics
Welcome Package Coordinator
Dorin Buduşan
Coordonator Cazare 
Dora Benegui
Asistenţi
Ioana Galos, Ancuţa Biro, Andreea Hirta
 
DEPARTAMENT INDUSTRIE 
 
Manager departament 
Dorina Oargă
Industry Assistant
Matei Truţă, Cristina Tătar
 
DEPARTAMENT COMUNICARE
 
Director Comunicare 
Florentina Ciuverca
Coordonatori Presă 
Laura Ducu, Roxana Dănăilă
Coordonator PR local
Renate Roca Rozenberg
Traducător 
Codruţa Creţulescu
Redactor catalog
Ştefan Dobroiu
Redactor-şef AperiTIFF
Laura Popescu
Executive Editor
Radu Meza
Copy Editor
Bogdan Beşliu
Echipa AperiTIFF 
Anca Grădinariu, Cristi Mărculescu, Cătălin Moise, Bogdan Beşliu, Cătălin Mesaru, Georgiana Madin, Mark Racz, Daniel Iftene
Q&A moderators
Boglarka Nagy, Ioana Moldovan, Adi Demian, Cristi Grindean, Gabriela Filippi
TIFF Lounge Moderator
Mihnea Măruţă
Programare website
Greppy Sistems
Mobile Application Developer
grep.py systems
Coordonator conţinut website 
Alexandra Boghiu
Social Media Coordinator
Flavia Giurgiu
Blog TIFF Coordinator
Anca Macoviciuc
Video & Blog Content Manager
Anca Macoviciuc
Coordonator montaj 
Diana Rădulescu
Editori video 
Arthur Birnbaum, Iustin Surpănelu, Zsolt Tofan, Lorand Laszlo
Montaj materiale video
Pozitiv Film
Filmare & Montaj Making Of 
Tofilm Studio
Fotografi 
Nicu Cherciu, Chris Nemeş, Vlad Cupșa
 
DEPARTAMENT SPECIAL EVENTS 
 
Manager Evenimente Speciale 
Tiberiu Pop-Jucan
Hospitality Coordinator
Dragoş Blaga
Security Coordinator
Tudor Şoaită
Producător Gale 
Ionuţ Lazăr
Artists & Music Coordinator
Adina Popescu
Stage Manager
Horea Marc
Events Technical Manager
Mihai Tănase
Expoziţii TIFF
Ramona Tripa
TIFFashion Coordinator
Silvia Aştilean
Transilvania Talent Lab Coordinator
Iulia Rugină
Industry PR
Oana Răsuceanu
Let’s Go Digital! Coordinator
Ana Agopian, Denisa Colţea
EducaTIFF Coordinator
Ramona Şărbu
EducaTIFF Consultant
Gabriela Bodea
Cluj Assistant
Mirela Ţirlea
EcoTIFF Coordinator
Ştefan Bradea
10 for Film Coordinator
Ileana Cecanu
10 for Film Asisstant 
Monica Felea, Molnar Levente
 
 
 
DEPARTAMENT MARKETING & SPONSORIZĂRI
 
Managers
Cristian Hordilă
Paula Hotea, Anca Drăgoi (Parteneriat pentru Arte)
Cluj Sponsors Manager
Alina Cernea
Sponsors Coordinator
Alexandra Boghiu
 
DEPARTAMENT PROMOVARE
 
Director Promovare 
Alina Cernea
Coordonator Promovare 
Dana Deghi
 
DEPT. FINANCIAR & JURIDIC
 
Financial Coordinator
Irina Manea
Administration Coordinator
Mihaela Petre
Cluj Financial Coordinator
Anca Diudea
 
TIFF OFFICE BUCUREŞTI
 
Bucharest Office Support
Alexandra Știrbu
Best Boy
Paul Dumitru
 
DEPARTAMENT LOGISTICĂ
 
Manager Logistică
Ionuţ Husti
Asistent logistică
Andrei Mariş
Asistent depozit Cluj
Ella Bodea
Asistenţi Logistică 
Tudor Maglaș, Laszlo Benkó, Andrei Zaharia, Bogdan Radu
Daily Program Coordinator
Bogdan Potra
Daily Program Assistant
Raluca Toma
Distribuţie AperiTIFF 
Ştefan Fekete
 
DEPARTAMENT TRANSPORT
 
Coordonator Transport 
Cătălina Pop
 
DEPT. VOLUNTARI
 
Manager Voluntari
Diana Bere
Screening Assistance Coordinator
Carmen Pop-Tiron
 
ORGANIZARE LOCAŢII 
 
Roxana Tarko, Andrei Stehan, Oniţa Silaghi, Anca Chiş, Ioana Călin, Gabriela Bodea, Ştefan Aganencei, Tatiana Sonea, Miana Domide, Ioana Lepădatu, Sebi Crucin, Bogdan Ciulea, Alexandra Mihali, Andrei Mariş, Vasile Cojocaru, Carmen Pop-Tiron
 
DEPARTAMENT TEHNIC
 
Şef departament tehnic
Vlad Plăiaşu
DCP Manager
Sebastian Câmpean
Coordonator DCP 
Levi Darai
Coordonator Logistică
Thomas Maxim
Asistenţă Tehnică 
Cosmin Osorhean, Vlad Macsimov
Coordonator Proiecţii
Film projection Christopher Mondt - www.filmprojektion.de
Proiecţionişti 
Merten Houfek, Peter Sprenger, Christian Zagler, Kathika Verhoeven, Johann Lurf, Martin Effert, Mirjam Bromundt, Costin Şovagău, Wolfgang Lange, Călin Bocian, Radu Blaga
 
DEPARTAMENT IT
 
IT Manager
Peter Szocs
IT Engineers
Andrei Negrean, Rafael Oroș
 
DEPARTAMENT BILETE
 
Şef departament bilete
Cristian Hordilă
Manager bilete 
Marius Bălănescu
Coordonator bilete 
Carmen Pop-Tiron
Shift Coordinator
Bogdan Odăgescu, Andra Rarău
BiletMaster.ro Consultant
David Sugar