Team

MANAGEMENT TEAM

Preşedinte festival /

Festival President

Tudor Giurgiu

 

Director artistic /

Artistic Director

Mihai Chirilov

 

Director executiv /

Executive Director

Oana Giurgiu

 

Manager festival /

Festival manager

Cristian Hordilă

 

Director financiar /

Financial Director

Amalia Toader

 

Manager program /

Program manager

Ştefan Bradea

 

SELECŢIE FILME / PROGRAMMING

Selecţioneri / Programmers

Anca Grădinariu, Cristi Mărculescu,

Ştefan Bradea, Octavian Dăncilă,

Crăiţa Nanu, Miguel Cervera

Selecţioner Umbre Scurte /

Shadows Shorts Programmer

Mihai Mitrică

What’s Up Doc?

Ana Maria Sandu

Hungarian Day / Ziua Maghiară

Bálint Zágoni

EducaTIFF

Alina Nechifor, Raluca Bugnar

EcoTIFF

Ştefan Bradea

3x3 Kira Muratova

Evgeny Gusyatinsky

Asistent Manager Program /

Program Manager Assistant

Adriana Iepure

 

Autor trofee TIFF /

TIFF trophy designer

Theo Mureşan

 

DEPT. INDUSTRIE / INDUSTRY

DEPARTMENT

Manager departament /

Industry Manager

Dorina Oargă

Coordonator TPS /

TPS Coordinator

Matei Truţă

Coordonator TTL / TTL Coordinator

Claudia Sîrbulescu

Coordonator proiecţii industrie /

Industry Screenings Coordinator

Cristina Tătar

Coordonator invitaţi industrie/

Industry Guest Coordinator

Mihaela Stănescu, Maia Teszler

 

DEPT. MARKETING &

SPONSORIZARI /

MARKETING & SPONSORSHIP

Managers

Paula Hotea, Alina Cernea

Sponsors Coordinator

Alexandra Boghiu

 

DEPT. CREAŢIE / CREATIVE

Graphic Design & Prints Manager

Carmen Agudaru

Senior Graphic Designers

Andrei Pastuhov

Graphic Designer

Mihaela Vas

DTP

Vlad Simion, Vasile Pipaş, Dalma Nyiri

Catalog Graphic Designer

Carmen Gociu

 

Materiale promoţionale /

Merchandise Coordinator

Agnes Szorcsey

Asistent materiale promoţionale /

Merchandise Assistant

Emese Kötő

 

DEPARTAMENTUL FILM /

FILM DEPARTMENT

Manager Print Traffic /

Head of Print Traffic

Mihai Mitrică

Digital Screening Coordinator

Darie Calnegru

Promotional Materials

Mădălina Matei

 

Traduceri Filme /

Film Translations

Coordonator traduceri /

Translations Coordinator

Ligia Soare

Traducători / Translators

Iulia Sîrboiu, Ioana Voica

Mihaela Danga,, Paul Boca,

Eric Huber, Laura Huber, Alina Vlad,

Alina Stan, Mirela Oprina,

Andrei Agudaru, Ştefan Asavei,

Elena Mititelu, Alexandru Danga

 

DEPT. EVENIMENTE SPECIALE /

SPECIAL EVENTS

Producător Gale /

Special Events Producer

Ionuţ Lazăr

Artists & Music Coordinator

Adina Popescu, Cristi Busuioc

Stage Manager

Horea Marc

Events Technical Manager

Mihai Tănase

 

Hungarian Day / Ziua Maghiară

Ioana Seiche

 

Expoziţii TIFF / TIFF Exhibitions

Călin Ilea, Mara Nicolaescu

 

InfiniTIFF Curator

Erwin Schmidt

InfiniTIFF Program Coordinator

Alina Nechifor

Coordonator competiţia locală /

Local Competition Coordinator

Adela Nicoară

Let’s Go Digital! Coordinator

Melinda Boroş

EducaTIFF Manager

Alina Nechifor

EducaTIFF Coordinator

Raluca Bugnar

10 for Film Coordinator

Ileana Cecanu

Asistent / Assistant

Cătălin Mesaru

 

DEPT. INVITAŢI /

GUEST DEPARTMENT

Şef Departament Invitaţi /

Head of Guest Office

Crăiţa Nanu

Relaţii internaţionale /

International Relations

Cristina Bîlea, Ozana Oancea

Romanian Days Coordinator

Roxana Elekes

Romanian Days Assistants

Cătălina Brânduşoiu, Andreea Toader

 

Guest Service Manager

Monica Felea

Q&A, Angels Coordinator

Ramona Tripa

Data Loader Provider

Raluca Bradea

 

Special Protocol

Diana Mărginean

Special Protocol Assistant

Ramona Axinte

Protocol Coordinator

Rareş Holonec

Protocol Assistant

Andrei Agudaru

Guest Transport Coordinator

Dana Boghean-Melconian

Guest Transport Assistant

Ştefania Iorga

Asistent juriu Competiţie /

Competition Jury Assistant

Oana Sas

 

Coordonare Birou Acreditări /

Accreditation Coordinator

Anca Dârjan, Emese Markovics

Asistent Birou Acreditări /

Accreditation Office Assistant

Roxana Marin

Welcome Package Coordinator

Teodora Dascăl

Welcome Package Office Assistant

Sarolta Laszlo

 

DEPT. PRESĂ & PR / PRESS & PR

Director Comunicare /

Head of Communication

Florentina Ciuverca

 

PR & Press Officer

Laura Ducu, Alexandra Scînteianu

Coordonator PR / PR Coordinator

Renate Roca Rozenberg

Coordonator Centru Presă /
Press Center Coordinator

Christine Marie Turcu

Traducător / Translator

Mona Nicoară

 

Redactor catalog / Catalog Editor

Ştefan Dobroiu

 

Redactor-şef AperiTIFF /

Editor in chief AperiTIFF

Codruţa Simina

Echipa AperiTIFF / AperiTIFF Team

Anca Grădinariu, Letiţia Câmpan,

Andreea Bagita, Ion Indolean,

Cristi Mărculescu, Radu Meza,

Flavia Dima, Cosmin Popa, Daniel Iftene

 

Q&A Moderators

Boglarka Nagy, Ioana Moldovan, Adrian Teleşpan, Gabriel Sandu, Cristi Mărculescu, Adi Demian, Raluca Bugnar, Mirona Radu

 

TIFF LOUNGE Moderator

Mihnea Măruţă

 

Coordonator conţinut website /

Website Content Coordinator

Flavia Platon

Social Media Coordinator

Flavia Giurgiu, Marian Hurducaş

Blog Content Manager

Bogdan Beşliu

Blog Content Coordinator

Alexandra Hurducaş

Reporter

Cristi Grindean

 

Video Content Manager

Roxana Mărăloiu

Coordonator montaj / Editing

Coordinator

Diana Rădulescu

Editor camera video / Camera Video Editor

Carmin Moldovan

Making Of

Zsolt Tofan, Lorand Laslo, Iulia Vlad,

Ion Gnatiuc, Andrei Crişan, Daniel Tyukodi

 

Fotografi / Photographers

Nicu Cherciu, Vlad Cupşa, Chris Nemeş

Marius Mariş, Raluca Ciornea, Andrei Runcanu

Coordonator Foto / Photo Coordinator

Ioana Han

 

DEPT. PROMOVARE / PROMOTION

Director Promovare /

Head of Promotion

Alina Cernea

Coordonator Promovare /

Promotion Coordinator

Dana Deghi

Asistent / Assistant

Laura Ştefan, Cosmin Ghenescu

 

Daily Program Coordinator

Octavian Dăncilă

Daily Program Assistant

Mădălina Birău

 

Distribuţie AperiTIFF /

Distribution AperiTIFF

Ştefan Fekete

 

DEPT. TEHNIC / TECHNICAL

Şef departament tehnic /

Technical Manager

Vlad Plăiaşu

Film Control Superviser

Sebastian Câmpean

Film Control Assistant

Gabi Chelcea

Verificare conţinut /

Content Check

Vlad Precup

Control DCP / DCP Control

Călin Bocian

Distribuţie filme / Film Distribution

Vlad Cantoreanu

Coordonator logistică / Logistics

Coordinator

Thomas Maxim

Asistenţă instalare /

Installation Assistant

Zoltan Laszlo, Csaba Gero, Paul Bica

 

Coordonator Proiecţii /

Screenings Coordinator

Christopher Mondt

Proiecţionişti / Projectionists

Merten Houfek, Peter Sprenger,

Christian Zagler, Kathika Verhoeven,

Wolfgang Lange, Tina Guckenhan,

Alex Viktorin

 

Manager Subtitrare /

Subtitling Manager

Andrei Harabagiu

Subtitling IT

Celestin Drăgănescu, Mihai Man

Coordonator voluntari subtitrare /

Subtitling Volunteers Coordinator

Valentina Iancu

Editare Subtitrări /

Subtitle Editing

Alexandra Ghejan

 

DEPT. LOGISTICI SPECIALE /

SPECIAL LOGISTICS

Manager logistici speciale /

Special Logistics Manager

Tiberiu Pop-Jucan

Special Logistics Coordinator

Dragoş Blaga

Coordonator construcții speciale /

Special Constructions Coordinator

Sebastian Crucin

Security Coordinator

Tudor Şoaită

Manager cocktailuri si petreceri /

Parties and Cocktails Manager

Carmen Pop-Tiron

Asistent creativ / Creative Assistant

Silvia Aştilean

Coordonator petreceri /

Party Coordinator

Oana Furdea

Coordonator cine / Dinners Coordinator

Ianka Iarka

 

DEPT. VOLUNTARI / VOLUNTEERS

Manager Voluntari /

Volunteers Manager

Diana Bere

Asistenţi / Assistants

Timea Szabo, Ivona Virag

 

DEPT. BILETE / TICKETING

Manager bilete /

Ticketing Manager

Marius Bălănescu

Ticketing Assistant

Radu Croitoru, Andra Rarău

Screening Assistant Coordinator

Cristina Pop-Tiron

Screening Assistant

Andreea Bunduc

Shift Coordinator

Paula Stan

BiletMaster.ro Consultant

David Sugar

 

DEPT. FINANCIAR & JURIDIC /

FINANCING & LEGAL

Business Administration

Adriana Bumbeş

Financial Coordinator

Irina Manea

Administration Coordinator

Mihaela Petre

 

Suppliers Contracts

Ioana Seiche

Bucharest Office Support

Alexandra Ştirbu

 

DEPT. LOGISTICĂ / LOGISTICS

Manager Logistică /

Head of Logistics

Ionuţ Husti

Asistent logistică / Logistics

Assistant

Radu Bogdan, Laszlo Benko,

Tobias Bulcsu

Coordonator depozit Cluj

Ella Bodea, Iulia Rad

Best Boys

Andrei Zaharia, Doru Talos,

Monika Brumă, Cosmin Gheţie

IT&C Manager

Peter Szocs

IT Engineers

Rafael Oroș, Marina Sergiu,

Andrei Negrean

 

ORGANIZARE LOCAŢII /

LOCATION MANAGEMENT

Andrei Stehan, Ioana Lepădatu, Theia Golea, Ioana Călin, Gabriela Bodea, Ştefan Agânencei, Tatiana Şonea, Roxana Tarko, Bogdan Ciulea, Eugen Tămaş, Radu Pădurean, Rareş Nae, Eduard Medre, Dana Ungur, Vasile Cojocaru, Ioana Seiche

 

Coordonator Transport /

Transport coordinator

Cătălina Pop

Asistenţi / Assistants

Oana Both, Tudor Mureşan