Program TIFF 2018

Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 Wendy Film Nici o descriere
11:00 Străjerii Film Nici o descriere
11:00 Candoarea fratelui meu Film Nici o descriere
16:15 Cine-i tipa asta? Film Nici o descriere
16:15 O femeie îngrozitoare Film Nici o descriere
17:30 A şaptea pecete Film Nici o descriere
17:30 Maria by Callas Film Nici o descriere
17:30 Când copacii cad Film Nici o descriere
17:30 MATANGI / MAYA / M.I.A. Film Nici o descriere
18:00 Vinovatul Film Nici o descriere
18:00 Povestea unui pierde-vară Film Nici o descriere
18:00 Câteva conversaţii despre o fată foarte înaltă Film Nici o descriere
18:00 Dovlatov Film Nici o descriere
18:00 O femeie fantastică / Una Mujer Fantástica Film Nici o descriere
18:00 Dacii liberi Film Nici o descriere
19:00 Un pas în urma serafimilor Film Nici o descriere
19:30 Chipuri, Locuri / Faces Places Film Nici o descriere
19:30 Licu, o poveste românească Film Nici o descriere
19:30 Evanghelia după Andre Film Nici o descriere
19:30 Persona Film Nici o descriere
19:45 Nu mă atinge-mă Film Nici o descriere
19:45 Caisă Film Nici o descriere
20:00 Foxtrot Film Nici o descriere
20:00 Scurtcircuit/fault condition Film Nici o descriere
20:15 Secretul fericirii Film Nici o descriere
20:15 Marița Film Nici o descriere
21:30 MATANGI / MAYA / M.I.A. Film Nici o descriere
21:30 Maria by Callas Film Nici o descriere
21:30 Chipuri, Locuri / Faces Places Film Nici o descriere
21:30 EL VIAJE DE KETA/ TRIP CU KETA Film Nici o descriere
21:30 Buddha all-inclusive Film Nici o descriere
21:45 Dacii liberi Film Nici o descriere
22:00 Loving Pablo / Iubindu-l pe Pablo, urându-l pe Escobar Film Nici o descriere
22:00 Foxtrot Film Nici o descriere
22:00 Familia mea nebuna Film Nici o descriere
22:00 Copacul vrajbei noastre Film Nici o descriere
22:00 Gol-puşcă pe gazon Film Nici o descriere
22:00 Parașutiștii Film Nici o descriere
22:00 Insula câinilor Film Nici o descriere
22:00 Charleston Film Nici o descriere
22:00 România neîmblânzită Film Nici o descriere
22:00 Money's Money/ BANII SUNT BANI Film Nici o descriere
22:00 În căutarea nevrotică a serenităţii Film Nici o descriere
22:15 Un pas în urma serafimilor Film Nici o descriere
22:15 O să fie sezon și la anu’ Film Nici o descriere
22:30 Măcelarul, curva şi chiorul Film Nici o descriere
22:30 Vara lui 1993 / Estiu 1993 Film Nici o descriere
Ziua 1
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
07:00 TIFF CARD Eveniment special Nici o descriere
07:01 Gold Card Eveniment special Nici o descriere
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
15:30 Viaţa văzută de Agfa Film Nici o descriere
18:00 Domnişoara Paradis Film Nici o descriere
20:15 Fluorescent Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Adopţiune Film Nici o descriere
12:30 Generaţia $ Film Nici o descriere
15:00 3/4 Film Nici o descriere
17:30 Caniba Film Nici o descriere
20:00 O vară cu Monika Film Nici o descriere
22:30 Sacrificiul Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
16:00 Explozia Film Nesubtitrat în limba română
18:30 A şaptea pecete Film Nici o descriere
21:00 Buddha all-inclusive Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
20:45 Gala de deschidere TIFF.17 Eveniment special Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Tăcerea celorlalţi Film Nici o descriere
19:30 Westwood: Punk, Icon, Activist Film Nici o descriere
21:30 Primul copil Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 Fără Dumnezeu Film Nici o descriere
20:00 Nothingwood Film Nici o descriere
22:00 Vampiri de lut Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Omul-delfin Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 O zi Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Veronica Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Zombillenium Film Nici o descriere
18:00 Fluviul negru Film Nici o descriere
20:30 Candelaria Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Scurtmetraje animate Film Nici o descriere
12:00 Lumina de după Film Nici o descriere
14:30 Insula lui Bergman Film Nici o descriere
16:45 Mefisto Film Nici o descriere
19:30 Cine-i tipa asta? Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
16:00 Poştaşul cel bun Film Nici o descriere
18:00 Sonata de toamnă Film Nici o descriere
20:30 Zboruri în vis şi în realitate Film Nici o descriere
Ziua 2
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:30 Nuntă postmortem Film Nici o descriere
15:30 Bunele maniere Film Nici o descriere
18:00 Donbass Film Nici o descriere
20:30 Banii sunt bani Film Nici o descriere
22:30 Vacanţa Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 O droaie de copii, o maimuţă şi un castel Film Nici o descriere
12:30 Sarabanda Film Nici o descriere
15:00 Când copacii cad Film Nici o descriere
17:30 Trip cu Keta Film Nici o descriere
20:00 Moştenitoarele Film Nici o descriere
22:15 Ancora şi speranţa Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
14:00 Cine iubeşte şi lasă Film Nici o descriere
16:00 Proasta creştere a lui Cameron Post Film Nici o descriere
18:00 303 Film Nici o descriere
21:00 Nesupunere Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 La revedere acolo sus Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 O noapte liniştită Film Nici o descriere
19:30 Lumina de după Film Nici o descriere
21:30 Invazia Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 Printre rafturi Film Nici o descriere
20:00 Şoferul de taxi Film Nici o descriere
22:30 Sacrificiul Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Despre taţi şi fii Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Insulta Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Heavy Trip Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Copacul vrajbei noastre Film Nici o descriere
20:00 Graniţa Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Desculţ Film Nici o descriere
12:30 Dr. Pomerantz Film Nici o descriere
14:30 O femeie îngrozitoare Film Nici o descriere
19:30 Zagros Film Nici o descriere
22:00 Umbre scurtmetraje, partea I Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
16:00 Sătenii Film Nici o descriere
18:00 Gaspard merge la nuntă Film Nici o descriere
20:30 Aţi văzut filmul meu? Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
Ziua 3
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:30 Fata Morgana Film Nesubtitrat în limba română
15:30 Tăcerea celorlalţi Film Nici o descriere
17:30 Colonelul Redl Film Nici o descriere
20:45 Foxtrot Film Nici o descriere
23:15 Ticăloasa Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Riuichi Sakamoto: Coda Film Nici o descriere
12:30 Vampiri de lut Film Nici o descriere
15:00 Pielea ta atât de fină Film Nici o descriere
18:00 Iarna trădării Film Nici o descriere
20:00 Casa Film Nici o descriere
22:00 Vinovatul Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
14:00 Candelaria Film Nici o descriere
15:45 Assa Film Nici o descriere
19:00 Cine-concert: Safety Last! Concert Nici o descriere
21:00 Oameni, spaţiu, timp şi oameni Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 România neîmblânzită Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 U: 22 iulie Film Nici o descriere
19:30 Domnişoara Paradis Film Nici o descriere
21:45 Piercing Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 Vacanţa Film Nici o descriere
20:00 Rugăciunea Film Nici o descriere
22:15 Destinaţii Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Cum să devii Cary Grant Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Primul copil Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Cenuşă şi sânge Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Wendy Film Nici o descriere
18:00 Bunica de gheaţă Film Nici o descriere
20:30 Un soi de familie Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Tatăl Film Nici o descriere
11:45 Aţi văzut filmul meu? Film Nici o descriere
14:45 Ape tulburi Film Nici o descriere
17:00 Ivan Film Nici o descriere
19:30 Copacul vrajbei noastre Film Nici o descriere
22:00 Umbre scurtmetraje, partea a II-a Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
15:30 Fără Dumnezeu Film Nici o descriere
18:00 A şaptea pecete Film Nici o descriere
20:30 O pătură electrică numită Moshe Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
H33 Urbannect
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:30 Nexus Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert FUNKorporation Concert Nici o descriere
Castelul Banffy (Bonțida)
Bonțida
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Premiera Tokyo Vampire Hotel (2017, r. Sion Sono) Film Nici o descriere
Ziua 4
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:30 Fragii sălbatici Film Nici o descriere
15:30 Nico 1988 Film Nici o descriere
18:00 Dovlatov Film Nici o descriere
20:30 Aurora boreală: Luminile Nordului Film Nici o descriere
23:00 Printre rafturi Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Nothingwood Film Nici o descriere
12:30 Gaspard merge la nuntă Film Nici o descriere
15:00 Gelozia Film Nici o descriere
17:30 Eşafodaj Film Nici o descriere
20:00 Căsătoria Film Nici o descriere
22:30 Izbiţi de soartă Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
15:00 John McEnroe: Imperiul perfecţiunii Film Nici o descriere
19:30 Concert DakhaBrakha Concert Nici o descriere
21:00 Curierul Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Insula câinilor Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Divanul lui Stalin Film Nici o descriere
19:30 Dr. Pomerantz Film Nici o descriere
21:45 Proasta creştere a lui Cameron Post Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 Zagros Film Nici o descriere
20:00 Lola Pater Film Nici o descriere
22:00 Omniprezent Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Poştaşul cel bun Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Heavy Trip Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 La revedere acolo sus Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Scurtmetraje animate Film Nici o descriere
12:00 Scurtmetraje Animate Film Nici o descriere
18:00 Banii sunt bani Film Nici o descriere
20:30 O femeie îngrozitoare Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Zombillenium Film Nici o descriere
12:30 Caniba Film Nici o descriere
14:30 Evanghelia după Andre Film Nici o descriere
16:30 Lupii lui Figaro Film Nici o descriere
18:30 Totul despre stelele Michelin Film Nici o descriere
18:30 Film Food: Totul despre stelele Michelin Eveniment special Nici o descriere
20:30 Invazia Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
15:30 Ivan Film Nici o descriere
18:00 Cum să devii Cary Grant Film Nici o descriere
20:30 303 Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
H33 Urbannect
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:30 Exodus To Shanghai Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert Cuibul Concert Nici o descriere
Form Space
Aleea Stadionului 2, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert Vunk: Jur să spun adevărul Concert Nici o descriere
Ziua 5
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:00 Bunica de gheaţă Film Nici o descriere
15:00 Fanny şi Alexander Film Nici o descriere
18:30 Omul care l-a ucis pe Don Quijote Film Nici o descriere
21:00 Gigantul Film Nici o descriere
23:15 O zi Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Ghid de viaţă Film Nici o descriere
12:30 Despre taţi şi fii Film Nici o descriere
15:00 Mila Film Nici o descriere
17:30 Vinovatul Film Nici o descriere
19:30 Ancora şi speranţa Film Nici o descriere
22:00 Viaţa şi nimic altceva Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:00 Concert: The Colorist Orchestra & Emiliana Torrini Concert Nici o descriere
21:30 Fluviul negru Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Dragoste şi gloanţe Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Nuntă postmortem Film Nici o descriere
21:30 Cine-i tipa asta? Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 În căutarea nevrotică a serenităţii Film Nici o descriere
20:00 Copacul vrajbei noastre Film Nici o descriere
22:15 Trip cu Keta Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Jurnalele lui Elish Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Zagros Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 România neîmblânzită Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Vânătorii de vrăjitoare Film Nici o descriere
18:00 Rave în Iran Film Nici o descriere
20:00 Fiica mea Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Candoarea fratelui meu Film Nici o descriere
12:30 Când copacii cad Film Nici o descriere
14:30 Aparatul de radio Film Nici o descriere
16:30 Pielea ta atât de fină Film Nici o descriere
18:30 Mâncare la pachet Film Nici o descriere
18:30 Film Food: Mâncare la pachet Eveniment special Nici o descriere
20:15 Jurnal pentru copiii mei Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:30 Cinematic Labyrinths Film Nici o descriere
16:00 Fluorescent Film Nici o descriere
18:30 Competiția Locala TIFF Film Nici o descriere
21:00 Destinaţii Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
H33 Urbannect
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:30 The Tingler Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:30 Nussbaum 95736 (r. Csibi Laszlo) & Pânda Film Nici o descriere
Arkhai Sculpture Park - Vlaha
Vlaha 407513
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Dacii liberi Film Nici o descriere
Ziua 6
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:00 Insula câinilor Film Nici o descriere
15:30 Scurtmetraje românești I Film Nici o descriere
18:00 Adopţiune Film Nici o descriere
20:00 Scurtmetraje românești II Film Nici o descriere
22:30 Scurtmetraje românești III Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Ape tulburi Film Nici o descriere
12:30 Moştenitoarele Film Nici o descriere
15:00 Căsătoria Film Nici o descriere
17:30 Izbiţi de soartă Film Nici o descriere
19:30 Nu mă atinge-mă Film Nici o descriere
22:15 Charleston Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Bobbi Jene Film Nici o descriere
21:00 Măcelarul, curva şi chiorul Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Aritmia Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Aparatul de radio Film Nici o descriere
21:30 Nico 1988 Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 O droaie de copii, o maimuţă şi un castel Film Nici o descriere
20:00 Aurora boreală: Luminile Nordului Film Nici o descriere
22:30 Heavy Trip Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Trei bunici Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Ultra Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Un pas în urma serafimilor Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Gaudeamus igitur Film Nesubtitrat în limba română.
20:30 Gigantul Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Wendy Film Nici o descriere
12:30 Jurnalele lui Elish Film Nici o descriere
14:30 Masculin Film Nici o descriere
16:15 Budapest Noir Film Nici o descriere
18:30 Misiunea lui Alain Ducasse Film Nici o descriere
18:30 Film Food: Misiunea lui Alain Ducasse Eveniment special Nici o descriere
20:30 La o băută cu Schumann Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
14:30 Mefisto Film Nici o descriere
17:00 1945 Film Nici o descriere
19:00 Geneza Film Nici o descriere
22:00 Cine concert Trans Duna Concert Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 infiniTIFF Summit Eveniment special Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
H33 Urbannect
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:30 Scurtmetraje Shockproof / Shockproof Tidbits Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert JazzyBIT Concert Nici o descriere
Ziua 7
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:00 Rugăciunea Film Nici o descriere
15:00 Povestea Film Nici o descriere
17:15 Dacii liberi Film Nici o descriere
19:00 Insulta Film Nici o descriere
21:30 Povestea unui pierde-vară Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Scurtmetraje românești I Film Nici o descriere
12:30 Iarna trădării Film Nici o descriere
15:00 Viaţa şi nimic altceva Film Nici o descriere
17:30 Trip cu Keta Film Nici o descriere
20:00 Eşafodaj Film Nici o descriere
22:15 Riuichi Sakamoto: Coda Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
16:00 Du-te şi vezi Film Nici o descriere
19:00 Charleston Film Nici o descriere
21:30 U: 22 iulie Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Chemarea Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 În pielea mea Film Nici o descriere
19:30 Mâncare la pachet Film Nici o descriere
21:30 Geneza Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
20:00 1945 Film Nici o descriere
22:00 Lindy Lou, juratul numărul 2 Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Scurtmetraje românești IV Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Budapest Noir Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Măcelarul, curva şi chiorul Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Candoarea fratelui meu Film Nici o descriere
18:00 Scurtmetraje românești I Film Nici o descriere
20:30 Dragoste şi gloanţe Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Vânătorii de vrăjitoare Film Nici o descriere
12:15 Spielberg Film Nici o descriere
15:00 Fotbal infinit Film Nici o descriere
17:00 Trei bunici Film Nici o descriere
19:15 Hipioţi sovietici Film Nici o descriere
21:30 Westwood: Punk, Icon, Activist Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Pororoca Film Nici o descriere
13:00 Ultima noapte a copilăriei Film Nesubtitrat în limba română.
15:00 Soldatii. Poveste din Ferentari Film Nici o descriere
17:30 Licu, o poveste românească Film Nici o descriere
20:00 Lupii lui Figaro Film Nici o descriere
21:30 Cinematic Labyrinths Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
H33 Urbannect
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:30 Trash Humpers Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert EXIT OZ Concert Nici o descriere
Ziua 8
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 Poveşti în mişcare Film Nici o descriere
13:00 Străjerii Film Nici o descriere
15:30 Sonata de toamnă Film Nici o descriere
18:00 Pădurea spânzuraţilor Film Nici o descriere
21:30 Un pas în urma serafimilor Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Scurtmetraje românești II Film Nici o descriere
12:30 Casa Film Nici o descriere
14:30 Mila Film Nici o descriere
16:45 Dincolo de limită Film Nici o descriere
18:30 Cenuşă şi sânge Film Nici o descriere
20:45 Meda sau partea nu prea fericită a lucrurilor Film Nici o descriere
22:45 Câteva conversaţii despre o fată foarte înaltă Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Cine-Concert special de 1 iunie: Ochiul magic Concert Nici o descriere
18:30 Nu mă atinge-mă Film Nici o descriere
21:15 Divanul lui Stalin Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Jafuri, maşini şi fidelitate fără limite Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Totul despre stelele Michelin Film Nici o descriere
19:15 Evanghelia după Andre Film Nici o descriere
21:30 Ghid de viaţă Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Ultra Film Nici o descriere
20:00 Nesupunere Film Nici o descriere
22:30 Bobbi Jene Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Insula lui Bergman Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Gol-puşcă pe gazon Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Foxtrot Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Scurtmetraje românești II Film Nici o descriere
20:30 Povestea unui pierde-vară Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Licu, o poveste românească Film Nici o descriere
12:00 Caisă Film Nici o descriere
14:45 Dacii liberi Film Nici o descriere
16:30 Secretul fericirii Film Nici o descriere
19:00 Veronica Film Nici o descriere
21:30 Pororoca Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:30 Scurtmetraje românești IV Film Nici o descriere
15:15 Muntele ascuns Film Nesubtitrat în limba română.
17:30 Rave în Iran Film Nici o descriere
19:30 Umbre scurtmetraje, partea I Film Nici o descriere
21:30 Umbre scurtmetraje, partea a II-a Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:30 Coborâm la prima (r. Tedy Necula) Film Nici o descriere
Form Space
Aleea Stadionului 2, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:30 Chef ca-n Teleorman Film Nici o descriere
Ziua 9
Cinema Florin Piersic
Pţa. Mihai Viteazul, nr. 11
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Tokyo Vampire Hotel Film Nici o descriere
15:00 Omul care l-a ucis pe Don Quijote Film Nici o descriere
18:00 Persona Film Nici o descriere
20:00 Graniţa Film Nici o descriere
22:30 Şoferul de taxi Film Nici o descriere
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Scurtmetraje românești III Film Nici o descriere
12:30 Secretul fericirii Film Nici o descriere
15:00 Lola Pater Film Nici o descriere
17:30 De-ar veni odată duminica! Film Nici o descriere
20:00 O noapte liniştită Film Nici o descriere
22:30 În căutarea nevrotică a serenităţii Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
14:00 Sarabanda Film Nici o descriere
16:15 Moscova nu crede în lacrimi Film Nici o descriere
19:00 Maria by Callas Film Nici o descriere
21:30 Piercing Film Nici o descriere
23:15 Gară pentru doi Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Gelozia Film Nici o descriere
19:30 Povestea Film Nici o descriere
21:45 Bunele maniere Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 4
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:30 Generaţia $ Film Nici o descriere
20:00 La o băută cu Schumann Film Nici o descriere
22:15 Buddha all-inclusive Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Hipioţi sovietici Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Un pas în urma serafimilor Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Desculţ Film Nici o descriere
18:00 Scurtmetraje românești III Film Nici o descriere
20:30 Chemarea Film Nici o descriere
23:00 Cine iubeşte şi lasă Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Meda sau partea nu prea fericită a lucrurilor Film Nici o descriere
12:00 Soldatii. Poveste din Ferentari Film Nici o descriere
15:00 Tatăl Film Nici o descriere
17:00 Dincolo de nisipuri Film Nici o descriere
19:30 Gol-puşcă pe gazon Film Nici o descriere
22:00 Dincolo de limită Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
12:00 Câteva conversaţii despre o fată foarte înaltă Film Nici o descriere
13:45 Let’s Go Digital Film Nici o descriere
16:00 Lindy Lou, juratul numărul 2 Film Nici o descriere
18:00 Caisă Film Nici o descriere
20:00 Omniprezent Film Nici o descriere
ClujHub
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
11:00 VR Cinema Film Nici o descriere
12:00 VR Cinema Film Nici o descriere
13:00 VR Cinema Film Nici o descriere
14:00 VR Cinema Film Nici o descriere
15:00 VR Cinema Film Nici o descriere
16:00 VR Cinema Film Nici o descriere
17:00 VR Cinema Film Nici o descriere
18:00 VR Cinema Film Nici o descriere
19:00 VR Cinema Film Nici o descriere
20:00 VR Cinema Film Nici o descriere
Casa TIFF
Str. Universitatii, nr. 6
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:00 Concert Dimitri’s Bats Concert Nici o descriere
Teatrul Național
Piața Ștefan cel Mare 2-4, Cluj-Napoca 400192
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:30 Decernarea Premiilor Eveniment special Nici o descriere
Ziua 10
Cinema Victoria
B-dul Eroilor, nr. 51
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Persona Film Nici o descriere
12:30 Donbass Film Nici o descriere
15:00 Proiecția filmului câștigător al premiului pentru regie Film Nici o descriere
17:00 Proiecția filmului câștigător al premiului special al juriului Film Nici o descriere
20:00 3/4 Film Nici o descriere
22:00 Viaţa văzută de Agfa Film Nici o descriere
Casa De Cultura a Studentilor
Piața Lucian Blaga, nr. 1-3
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
14:00 Insula câinilor Film Nici o descriere
16:00 Fiica mea Film Nici o descriere
18:00 În pielea mea Film Nici o descriere
20:00 Ticăloasa Film Nici o descriere
Piața Unirii Open Air
Piața Unirii
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
21:45 Marele Albastru Film Nici o descriere
Cinema City Iulius Mall - Sala 3
Str. Alexandru Vaida Voievod nr. 53-55
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
17:00 Foxtrot Film Nici o descriere
19:15 Banii sunt bani Film Nici o descriere
21:30 Maria by Callas Film Nici o descriere
Institutul Francez Cluj - Open Air
Str. I.C. Brătianu, nr. 22
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Sătenii Film Nici o descriere
Somes Open Air
Plaja Grigorescu - Bulevardul 1 Decembrie 1918 124, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
22:00 Marele albastru Film Nici o descriere
Cinema Mărăști
Str. Aurel Vlaicu, nr. 3A, Cluj-Napoca
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
19:30 Maria by Callas Film Nici o descriere
Cinema Dacia
Str. Bucegi, nr. 11, Cartier Mănăștur
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
18:00 Măcelarul, curva şi chiorul Film Nici o descriere
20:00 Aritmia Film Nici o descriere
Universitatea Sapientia
Calea Turzii, nr 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
10:00 Jurnal pentru copiii mei Film Nici o descriere
12:00 Răscoala Film Nesubtitrat în limba română.
14:00 Dovlatov Film Nici o descriere
16:30 O pătură electrică numită Moshe Film Nici o descriere
18:30 Fanny şi Alexander Film Nici o descriere
22:00 Proiecția filmului câștigător al premiului pentru interpretare Film Nici o descriere
Urania Palace
Strada Horea nr. 4
Ora Eveniment Tip Eveniment Categorie Tiket
13:00 Masculin Film Nici o descriere
14:45 Şapte zile Film Nesubtitrat în limba română.
16:30 Omul-delfin Film Nici o descriere
18:30 Colonelul Redl Film Nici o descriere
21:30 Fragii sălbatici Film Nici o descriere