Program TIFF Bucuresti

TIFF București | 11-16 Iunie | Cinema Elvire Popesco

Biletele se pot achiziționa de AICI

---

Marți, 11 iunie

19:00 – Nu-ți feri privirea / Never Look Away, r. Florian Henckel von Donnersmarck (Germania), 189’

 

Miercuri, 12 iunie

18:30 – Înainte de îngheț / Before the Frost, r. Michael Noer  (Danemarca), 104’

20:30 – Vieți duble / Doubles vies, r. Olivier Assayas,107’

 

Joi, 13 iunie

16:30 – A treia nevastă / The Third Wife, r. Ash Mayfair (Vietnam), 94’

18:30 – Corbul alb / The White Crow, r. Ralph Fiennes (Marea Britanie, Franța), 127’

21:00 - Jonathan Agassi mi-a salvat viața / Jonathan Agassi Saved My Life, r. Tomer Heymann (Germania, Israel), 106’

 

Vineri, 14 iunie

16:30 – Cel mai frumos cuplu / The Most Beautiful Couple, r. Sven Taddicken (Germania, Franța), 97’

18:30 - Dama de cupă / Queen of Hearts, r. May el-Toukhy (Danemarca, Suedia), 127’ – câștigător Premiul pentru cea mai bună regie

21:00 – Parking, r. Tudor Giurgiu (România), 110’ – în prezența echipei, Q&A la finalul proiecției

 

Sâmbătă, 15 iunie

11:00 – EducaTIFF: Vacanța mea extraordinară cu Tess / My Extraordinary Summer With Tess, r. Steven Wouterlood (Olanda, Germania), 82’ – Q&A la finalul proiecției

13:00 – Parking, r. Tudor Giurgiu (România), 110’

15:30 – Rochia bântuită / In Fabric, r. Peter Strickland (Marea Britanie), 118’

18:00 – Monos, r. Alejandro Landes (Columbia, Argentina, Olanda, Germania, Suedia, Uruguay), 105’ – câștigător Trofeul Transilvania

20:30 – Jocuri de putere / El Reino, r. Rodrigo Sorogoyen (Spania), 131’

 

Duminică, 16 iunie

11:00 – EducaTIFF: Rocca / Rocca Changes The World, r. Katja Benrath (Germania), 97’ – Q&A la finalul proiecției

13:30 – Ruben Brandt, Colecționar / Ruben Brandt, Collector, r. Milorad Krstić, 94’

15:30 – Copilul-problemă / System Crasher, r. Nora Fingscheidt (Germania), 118’ – câștigător Premiul Publicului

18:00 – Parking, r. Tudor Giurgiu (România), 110’

20:30 – Gloria Bell, r. Sebastián Lelio (SUA, Chile), 102’