Arta Cinema

Universitatii Street, no. 3
Description:
Day 1
27 May
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 Mallory Movie What's Up, Doc? Nici o descriere
12:00 I, You, He, She Movie 3x3 Chantal Akerman Nici o descriere
14:30 Helmut Berger, actor Movie Cinema, mon amour Nici o descriere
17:00 Doomed Beauty Movie Cinema, mon amour Nici o descriere
19:30 Call Me Marianna Movie What's Up, Doc? Nici o descriere
22:00 Francofonia Movie Supernova Nici o descriere
Day 2
28 May
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 Long Way North Movie EducaTIFF Nici o descriere
12:00 Waves 98 Movie Focus: Lebanon Nici o descriere
12:00 Stray Bullet Movie Focus: Lebanon Nici o descriere
14:30 Few of Us Movie 3x3 Sharunas Bartas Nici o descriere
17:00 Peace to Us in Our Dreams Movie 3x3 Sharunas Bartas Nici o descriere
19:30 Political Animal Movie #Animal Nici o descriere
22:00 Tag Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere
23:59 Shadows Shorts I Movie Shadows Shorts Nici o descriere
Day 3
29 May
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 Once Upon a Dream - A Journey to the Last Spaghetti Western Movie Cinema, mon amour Nici o descriere
11:30 Freedom Movie 3x3 Sharunas Bartas Nici o descriere
13:30 Rytmus: The Street Dream Movie What's Up, Doc? Nici o descriere
15:30 Holy Cow Movie #Animal Nici o descriere
17:15 Love exposure Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere
22:00 Baby Bump Movie No Limit Nici o descriere
23:59 Shadows Shorts II Movie Shadows Shorts Nici o descriere
Day 4
30 May
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
00:00 The Phantom of The Convent Movie Midnight Delirium Nici o descriere
10:00 What Our Fathers Did: A Nazy Legacy Movie What's Up, Doc? Nici o descriere
12:00 Lost and Beautiful Movie #Animal Nici o descriere
14:30 The Lebanese Rocket Society Movie Focus: Lebanon Nici o descriere
16:30 Tempestad Movie Berlin - Bucharest Express Nici o descriere
18:30 Despite the Night Movie No Limit Nici o descriere
21:30 Their Distance Movie The usual suspects Nici o descriere
Day 5
31 May
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
00:00 At midnight I'll Take Your Soul Movie Midnight Delirium Nici o descriere
10:00 Go Home Movie Focus: Lebanon Nici o descriere
12:00 Brothers of the Night Movie Berlin - Bucharest Express Nici o descriere
14:15 The Apostate Movie The usual suspects Nici o descriere
16:15 Fifty Days in the Desert Movie Cinema, mon amour Nici o descriere
18:30 Suicide Club Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere
20:45 Noriko's Dinner Table Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere
Day 6
01 June
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
00:00 Cronos Movie Midnight Delirium Nici o descriere
10:00 Lily Lane Movie Hungarian Day Nici o descriere
12:00 The Dead Poet - Seven Tales of Miklos Radnoti Movie Hungarian Day Nici o descriere
14:30 Most of The Souls That Live Here Movie Hungarian Day Nici o descriere
17:00 Brothers of the Night Movie Berlin - Bucharest Express Nici o descriere
21:30 Zero Movie #Animal Nici o descriere
Day 7
02 June
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
00:00 We Are What We Are Movie Midnight Delirium Nici o descriere
10:00 The Magic Mountain Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
12:00 Illegitimate Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
14:00 The Accursed Movie Special Screenings Nici o descriere
19:15 Freedom Movie 3x3 Sharunas Bartas Nici o descriere
21:15 The Visitor Movie Shadows Nici o descriere
Day 8
03 June
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 Dream Images Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
11:45 Two Lottery Tickets Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
14:30 Calamity Movie Special Screenings Nici o descriere
19:00 Discordia Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
19:00 Romanian Sunrise Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
21:30 Destiny Movie 3x3 Zeki Demirkubuz Nici o descriere
23:45 36 Steps Movie Midnight Delirium Nici o descriere
Day 9
04 June
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 Cinema, mon amour Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
11:30 The Last Day Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
13:45 Ovidiu Bose Paștină Tribut Movie Nici o descriere
15:45 Few of Us Movie 3x3 Sharunas Bartas Nici o descriere
18:00 In Search of The Lost Father Movie Romanian Days - Feature Nici o descriere
20:00 Jeanne Dielman, 23 Commerce Quay, 1080, Brusels Movie 3x3 Chantal Akerman Nici o descriere
23:59 Vampires in Havana Movie Midnight Delirium Nici o descriere
Day 10
05 June
Event type: Movie
Hour Event Event type Category Tiket
10:00 News From Home Movie 3x3 Chantal Akerman Nici o descriere
11:45 When We Talk About KGB Movie Focus: Lithuania Nici o descriere
13:30 Igrushki Movie Focus: Lithuania Nici o descriere
13:30 Barzakh Movie Focus: Lithuania Nici o descriere
16:00 Love exposure Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere
20:15 Ludo Movie Shadows Nici o descriere
22:00 Noriko's Dinner Table Movie Sion Sono Retrospective Nici o descriere